wózek widłowy

Ile trwa, ile kosztuje kurs na wózki widłowe? Co warto wiedzieć, zanim wybierzesz kurs na wózki widłowe we Wrocławiu?

04 marca 2021

Kursy na wózki widłowe są jedynymi z najczęściej realizowanych szkoleń. Dzięki zdobyciu uprawnień możliwe jest zdobycie pracy w wielu branżach, a także w dużych oraz mniejszych firmach. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób rozpoczynających swoją przygodę na rynku pracy, jak i chcących zmienić swoją ścieżkę zawodową.

Jak wygląda kurs na wózki widłowe?

Kursy na wózki przeprowadzane są w formie jednodniowego szkolenia. Na stronie internetowej podane są najbliższe terminy wykładów wraz z godzinami zajęć. Podczas ich trwania przekazywana jest wiedza teoretyczna związana z budową wózków widłowych, ich zastosowanie. Dodatkowo poruszane są kwestie obowiązków operatora wózków widłowych oraz przepisy BHP. Uczestnictwo w kursie zakończone jest egzaminem państwowym Urzędu Dozoru Technicznego. Pozytywny wynik uprawnia do wykonywania zawodu operatora wózka widłowego. UDT wyróżnia 3 kategorie uprawnień:

  • I WJO – najwyższa kategoria; uprawniająca do obsługi wózków jezdniowych, a także specjalizowanych,
  • II WJO – wózki jezdniowe podnośnikowe z wyjątkiem specjalizowanych,
  • III WJO – wózki jezdniowe podnośnikowe prowadzone oraz zdalnie sterowane.

Dodatkowo istnieje możliwość wzięcia udziału w szkoleniu praktycznym, którego zakres oraz data ustalane są indywidualnie z kursantem. Związane jest to z jego potrzebami oraz umiejętnościami.

Kurs na wózki widłowe we Wrocławiu – jak się zapisać?

Kursy na wózki widłowe we Wrocławiu obywają się w naszej siedzibie. Zapisy na szkolenia osób prywatnych odbywają się za pośrednictwem wiadomości e-mail lub telefonicznie.

Ile trwa kurs na wózki widłowe?

Teoretyczny kurs na wózek widłowy trwa około 6 godzin. Szkolenie praktyczne zależne jest od umiejętności oraz potrzeb danego klienta.

Teoretyczne kursy na wózki widłowe – cena

Bardzo ważnym pytaniem zdawanym przez wielu kursantów jest to, ile kosztuje kurs na wózek widłowy. Cena kursu w GD Partners to 280 zł netto. Dodatkowo do tej kwoty należy doliczyć cenę egzaminu państwowego UDT – 220 zł netto. Łącznie daje to sumę 500 zł netto. Klienci indywidualni zobowiązani są do uiszczenia podatku VAT 23%. W tym przypadku szkolenia wraz z egzaminem koszty to 615 zł.

Kursy na wózek widłowy – kto może wziąć udział?

Aby wziąć udział w kursie na wózek widłowy, konieczne jest ukończenie 18. roku życia najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu. Dodatkowo wymagamy minimum podstawowego wykształcenia. Warto zaznaczyć, że do wzięcia udziału w kursie na wózki widłowe, niewymagane jest posiadanie prawa jazdy. Należy podkreślić, że aby móc wykonywać pracę operatora wózków widłowych konieczne jest posiadanie zaświadczenie od specjalisty na temat dobrego stanu zdrowia oraz sprawności psychoruchowej.

Co dają kursy na wózki widłowe?

Uprawnienia na wózki widłowe pozwalają na zdobycie wyższej pozycji w obecnej firmie lub poszukiwanie pracy w wielu branżach. To bardzo uniwersalne zezwolenie pozwalające na znalezienie zatrudnienia w różnorodnych firmach. Dodatkowo warto zaznaczyć, że wielu pracodawców za granicą uznaje polskie zaświadczenia pozwalające na podjęcie pracy jako operator wózków widłowych. Dzięki temu możesz znaleźć pracę także poza granicami naszego kraju.