Szkolenia i kursy na urządzenia, które warto mieć w swoim portfolio
01 sierpnia 2017Obecnie w życiorysie czy w portfolio nie wystarczy już przedstawienie o sobie suchych informacji, znajomość języków obcych czy referencje. Warto zdobywać doświadczenie w różny sposób, co może pozytywnie wpłynąć nie tylko na nasz rozwój, ale i na zdobycie pracy. Swoje kwalifikacje można podnieść decydując się na różnego rodzaju szkolenia. Jakie kursy warto odbyć, aby wzbogacić swoje portfolio?
- Jakie kursy na wózki warto zrobić?
- Kursy UDT – dla kogo?
- Co obejmuje kurs pierwszej pomocy przedlekarskiej?
Jakie kursy na wózki warto zrobić?
Coraz większą popularnością cieszą się kursy, które dają praktyczne umiejętności. Wśród nich można wymienić szkolenia na wózki jezdniowe, które przydają się pracownikom fizycznym. Takie kursy można podzielić ze względu na rodzaj urządzenia, czyli wózki widłowe unoszące, wózki jezdniowe naładowne, wózki widłowe podnośnikowe, wózki jezdniowe ciągnikowe. Takie kursy można odbyć prywatnie lub z firmy. Niezależnie od tego, po ukończonym szkoleniu dostajemy certyfikat, który potwierdza nasze umiejętności. Jest on honorowany w całej Unii Europejskiej, co zwiększa możliwości poszukiwania pracy i może być wydawany w wielu językach.
Aby wziąć udział w takim kursie na wózki, trzeba spełnić określone wymagania. Najważniejsze to być pełnoletnim i mieć ukończoną szkołę podstawową. Co ciekawe, by wziąć udział w szkoleniu, nie trzeba posiadać prawa jazdy.
Kursy na wózki mogą odbywać się w magazynach firm, jeśli są to szkolenia pracownicze, ale i w specjalnie dostosowanych do tego miejscach. Instruktorzy mogą uczyć obsługi wózków zarówno na urządzeniach zewnętrznych firm, jak i swoich, które zostały starannie wyselekcjonowane i spełniają wszelkie normy jakości i bezpieczeństwa.
Kursy UDT – dla kogo?
Kursy UDT dotyczą przeszkolenia specjalistycznego z zakresu urządzeń transportu bliskiego. Wśród takich maszyn można wymienić suwnice, wciągniki, wciągarki, żurawie różnego typu i podesty ruchome. Aby móc zdecydować się na taki kurs trzeba mieć ukończone 18 lat i posiadać orzeczenie lekarskie. Po pozytywnie przebytym kursie, uczestnik dostaje zaświadczenie kwalifikacyjne, które jest wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego.
Co obejmuje kurs pierwszej pomocy przedlekarskiej?
Poza uprawnieniami na różnego rodzaju maszyny, warto też pomyśleć o bezpieczeństwie swoim i najbliższych. Kursy pierwszej pomocy przedlekarskiej stają się coraz bardziej popularne, rośnie liczba osób, którym zależy na tym, by być w stanie pomóc drugiej osobie. Program takiego szkolenia obejmuje szereg potrzebnych, ale i ciekawych zagadnień. Wśród nich można wymienić zasady postępowania w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, porady jak zabezpieczyć poszkodowanego, by mu nie zaszkodzić, co robić, gdy ktoś jest ranny, poparzony, coś sobie złamał czy skręcił itp. Na szkoleniu można także dowiedzieć się jak prawidłowo reanimować człowieka, jak postępować w przypadku utraty przytomności i jak używać takich środków, jak np. bandaże.
Niezależnie od tego, na które szkolenie się wybierzemy, warto z niego skorzystać i jak najwięcej się nauczyć. Zaświadczenie o odbytym kursie nie powinno ograniczać się do zdobytego dokumentu, ale i do faktycznej wiedzy, która przyda się zarówno w pracy, jak i w życiu.