Mężczyzna w czerwonej kamizelce

BHP na budowie

16 lutego 2015

Branża budowlana jest zaliczana do najbardziej ryzykownych branż, jeżeli chodzi o wypadki przy pracy i to nie tylko w Polsce ale też na całym świecie. Ilość zagrożeń, tempo pracy, nieprzewidywalność pewnych zachowań ludzi to wszystko sprawia, że każdego roku dochodzi w tej branży do licznych wypadków przy pracy, w tym wypadków śmiertelnych. Choć w wypadkach na budowie wciąż ginie najwięcej osób, to liczba śmiertelnych wypadków z roku na rok jest coraz mniejsza.


Wypadki na budowie

Jak wynika z danych GUS-u, w 2013 roku na budowach zginęło 70 pracowników, rok wcześniej było ich 82, a w 2008 roku – 122. Mimo poprawiających się statystyk PIP podkreśla, że w wielu firmach, zwłaszcza mniejszych, nie są przestrzegane standardy bezpieczeństwa, bo pracodawcy zwyczajnie oszczędzają, oszczędzają na zabezpieczeniach technicznych, ale też na na szkoleniach, w tym szkoleniach BHP. Wiele wypadków wynika również z czystej niewiedzy, ale niewiedza nie zwalnia pracodawcy i kierownika budowy z odpowiedzialności za ludzi przebywających na budowie. A przecież wielu sytuacji można uniknąć powierzając zagadnienia bhp fachowcom z danej branży i stosując się do ich zaleceń.

Jak uniknąć wypadków na budowie?

Bezpieczeństwo pracowników jest przecież WSPÓLNYM CELEM pracodawcy, jak i służby bhp. Dlatego polecamy Państwu nasze usługi w tym zakresie, na które składają się audyty BHP, szkolenia bhp, szkolenia hakowych-sygnalistów, szkolenia z zakresu obsługi podestów wolnobieżnych, pierwszej pomocy czy ocena ryzyka zawodowego. Każde szkolenie przyczynia się do zwiększenia świadomości pracowników i z pewnością zwiększa ich wyobraźnię i zdolność przewidywania pewnych zdarzeń.

Prowadziliśmy audyty BHP z ramienia inwestora między innymi na takich obiektach jak rozbudowa zakładów 3M Poland we Wrocławiu, budowy firmy Arkop, Inditex, AIM i wiele innych mniejszych obiektów.

Polecamy Państwu nasze usługi w tym zakresie – zapewniamy wysoką jakość i rzetelność.